Merhaba,

Bu yazıyı okuduğunuza göre sitenize konu eklemek istiyorsunuz ama wordpress kullanıcılarının başına mutlaka gelen bu sıkıntı sizinde başınıza geldi ve resim ekleyemediğiniz için fellik fellik bu sıkıntının çözümünü arıyorsunuz 🙂 çok vaktinizi almayacağım hemen çözüm yollarımı alt alta sıralıyorum umarım birinden birisi  sıkıntınızı çözer…

wordpress-ortam-kütüphanesi-sorunu

1- Öncelikle tecrübelerimden yola çıkarak internet hızınızdan kaynaklı olabilir ortam kütüphanenizin açılmaması bunu hemen deneyip internet hızından mı değil mi kontrol edebilirsiniz .bu değilse hemen geçiyoruz diğer çözümümüze !

2- Öncelikle FTP ‘ yi kontrol ediyoruz  uploads  klasörünün izinlerine bakıyoruz 777 olduğunda nemin olmalıyız. Değilse hemen 777 yapıyoruz bide bu şekilde deniyoruz.

3- Bunun yanında bu  sıkıntı eklentilerden de kaynaklı olabiliyor , özellikle eğer W3 Total Cache eklentisini yüklediyseniz tam bir baş belasıdır bunu kaldırabilirsiniz eğer kaldırırken sorun yaşarsanız     W3 Total Cache Error Hatası ve Çözümü isimli  makalemi okuyarak sıkıntınızı çözebilirsiniz . Bunun yanında eklentilerinizi etkisizleştirip bide böyle denemenizdir.

4- Bunlar işe yaramadıysa dosyalarınızı yedekleyip yenileriyle değiştirmeyi deneyebilirsiniz.en son çare wordpress i yeniden kurmak…

 

saygılar…

 

Tagged in , , ,