Web siteniz için neden seo çalışması yaptırmalısınız ? ya da Seo neden bu kadar önemlidir ? Bu iki soruya bu yazımda cavap bulabileceğinizi umuyorum,bu konu ister kişisel web sitesi olanlar için gerekse e-ticaret’e yeni başlayan girişimciler için merak konusu.

Kendinize ,uzman olduğunuzu düşündüğünüz bir konu üzerine bir blog veya web sitesi açtınız,ya da çiçeği burnunda bir girişimcisiniz ve satmak istediğiniz ürün veya hizmetleri müşterileriniz ile buluşturabileceğiniz bir alışveriş sitesi açtınız.Herşey buraya kadar gayet güzel : ) web siteniz yayında içerikte tamam.Son ve en önemli eksiğini sizce nedir ?  Aynen öyle ! ziyaretçi sorunsalı…sitenizi kimse bilmediği için normal olarakta sitenize gelen giden yok…şu bir gerçek ki ziyaretçilerinizin sitenizden haberdar olmaları için “Arama Motorları” ve ” Sosyal Medya” dan başka çarede yok… Kısacası ziyaretçilerin sizi bulabilmesi için buralarda göz önünde olmalısınız ki ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilesiniz.Herşey bu kadar değil tabiki de.sizden başka belkide sayısı binlerce olan ve sizinle aynı içeriğe sahip veya aynı içeriğe yakın bir çok web sitesi mevcut ve bunlarla kıyasıya bir yarış ve rekabet ortamına adım atmış bulunuyorsunuz.Yani tamda bu nokta SEO çalışması için ihtiyaç hissettiğiniz nokta İşte burada yukarıdaki soruları birdaha sorup konuyu bağlayıp daha anlaşılır olmasını sağlamak istiyorum.

seo-neden-onemlidir-neden-seo-yaptirmaliyim

Seo Neden Önemlidir ?

Yukarıda gördüğünüz üzere web sitelerinizin diğer rakip sitelerden sıyrılması ve sizin bu web sitesi ile hedeflediğiniz çizgiye ulaşabilmeniz için , seo çalışmalarının ne denli önemli olduğunu anlamışsınızdır. Google,yandex,yahoo ve bing web sitenize trafik sağlayacak 4 büyük arama motorudur.Tabiki bizim için en önemli olan google .Bunun yanında sosyal medyayıda asla es geçmiyoruz.Arama motorları ve sosyal medya  bizim için en önemli seo unsurlarıdır.

google adwords

google adwords

Google’ın bile yukarıdaki fotoda gördüğünüz üzere reklamını yaptığı bir ortamda 🙂 aşağıdaki yazdıklarımız daha dikkatli okumanızı isterim açıkçası.

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

Seo Çalışmasını yaptırmanız için size birçok sebep sayacağım belkide bunları yaparkende sizlere kısa kısa seo hakkında bilgiler vereceğim.

Yukarıda sitenizin göz önünde olması ve daha bulunabilir olması gerektiğiniz biraz olsun anlatmıştık.Bunun yanında birde rakip web sitelerinin olduğunu ve  göz önünde ve bulunabilirliğinde bu sebeple zorlaştığından bahsetmiştik.

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

  • Arama motorlarında ki aramalarda ziyaretçilerin sizleri bulabilmesi için
  • Satmak istediğiniz ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize ulaştırabilmek için

Bu iki başlık yeterlidir sanırım başka neden olabilir ki ?

Gelelim Seo Nasıl yapılır, Nereden Başlanır ?

Öncelikle Seo Siteden Başlar , bunu rahatlıkla söyleyebilirim.kodlama veya seo açıklamaları bakımından kendini düzgün ifade eden bir web sitesiyle kendini ifade edemeyen bir web sitesi arama motorlarının gözünde elbette ki aynı kefeye konmayacaktır.

Bunun için öncelikle site ve seo analizi ile işe başlayabilirsiniz.bu size hazır olan web siteniz ile ilgili bazzı bilgiler verecektir bu bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Seo çalışmalarını kendiniz yapmak isteyebilirsiniz,yada uğraşmak istemeyip bu işi profesyonel bir şekilde yaptırmak isteyebilirsiniz.kendiniz yapmak isterseniz öncelikle bu işi öğrenmek ve kavramak için kendinize ciddi vakit ayırmanız gerektiğini söyleyebilirim.Web sitenize asla kulaktan duyma yöntemlerle seo uygulamayın bu web sitenizin arama motorlarında index dışı kalma veya geri plana itilmesi  gibi cezalar verebilmektedir.bunun için kendiniz yapacaksanız seo hususunda bazı konulara vakıf olup sonrasında seo çalışmaları yapabilirsiniz.Seo çalışmaları ile ilgili backlink , seo terimleri gibi konularda detaylı bilgileri yine Dilsadakcaoglu.com daki SEO kategorisinde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bunu dışında eğer seo çalışması yaptırmak isterseniz seo fiyatları , seo ürünleri hakkında seo danışmanlığı almak için SeoMarketim.COM sitemizi ziyaret edebilir. gerek buradan gerekse seo hizmeti verdiğimiz SeoMarketim.COM sitemiz üzerinden neler yapılamsı gerektiği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Dilşad  Akçaoğlu

SEO ve Grafik Tasarım Uzmanı

 

 

Tagged in , , ,