Yıllar önce daha çok huzur ve mutluluk için çıktım yola. Değiştirilemeyeceğine inandığım negatif duygu ve düşüncelerimi değiştirerek devam ettim. Deneyimlerimi araştırmalarla genişlettim. Farklı bakış açıları ve teknikleri inceleme ve deneyimleme şansı elde ettim. Aldığım profesyonel eğitimlerin de katkısıyla sizlerin dönüşümüne rehberlik ediyorum. Yaptığım şey, sizi, hayatınızı yaşamanıza engel olan negatif duygulardan arındırmak.

canergoktas

 

 

www.canergoktas.com

Hayatta yaşadığımız kısır döngüler, güzel de olsa kötü de, inanç sistemimizin sonucu. Neye inanırsak algımız onunla filtrelenir. Sonsuz seçenek arasından inanmış olduğumuz seçeneği seçeriz.

Değersiz olduğuna inanan birey, karşılaştığı durumlarda değersizliğini arar. Sevgilisinin onu sevdiğini görmeyebilirken, 4 saat aramadığında ‘bana değer vermiyorsun, beni sevmiyorsun’ nidalarıyla çıkışabilir. Söylediği doğrudur, ancak kendisiyle ilgili inancı paralelinde doğrudur. Bu inancını gözden geçirmediği sürece, bunu onaylayacak birçok ipucunu rahatlıkla bulabilir ve aşina olduğu ve istemediği bu durumu her yerde ve durumda yaşayabilir. Bu negatif hissine paralel, karşısındaki kişiye yaptığı baskı sebebiyle de aranmamaya ve değer görmemeye başlar ki inancını yaşamış, onaylamış olur.
Dahası metafizik kanunlar, istemediği durumlarla ilgili her an iş başındadır : birçok alternatif içinde inancına paralel kişiyi seçer farkında olmadan.

İstenmeyen bu tür durumlardan kurtulmanın yolu, eksikliği hissedilen duyguyu karşıdan talep etmek değil, kendi içsel yolculuğuna çıkmaktır. Yaptığımız çalışmalarla bir çok danışanım çeşitli negatif düşünce ve duygularından sıyrılarak hayatını olumluya çevirmiştir.

Konuyla ilgili ‘Duygular nasıl oluşur?’ ve ‘Mutsuz, başarısız ve arızalı çocuk yetiştirmek için’başlıklı yazılarımı tavsiye ederim.