Google’ın Street View özelliği Türkiye’de

Google’ın, dünya ülkelerinde kullanıma sunulan Street View (sokak görünümü) özelliği Türkiye’de
street-view-dilsadakcaoglu.com-

Google’nin dünyada en çok kullanılan servisi Google Maps’ın en çok tercih edilen alt servisi Google Maps Street View yani Türkçe adı ile Google Haritalar Sokak Görünümü özelliği Türkiye’de. Böylece artık Türkiye’nin yaklaşık 70 il ve yüzlerce ilçesinde Google Maps Sokak Görünümü aktif.

Google Maps’ın Street View özelliği, Google’ın bu amaç doğrultusunda hizmete aldığı otomobillerinin üstüne takılan kameralar aracılığıyla çekilen fotoğrafların birleştirilmesiyle elde ediliyor.Google Maps Street View özelliği sayesinde haritada yer alan herhangi bir sokakta yürüyormuş gibi konum alabilmek mümkün. Sokakları gezmenizi sağlayan Street View özelliği, özellikle gidilen yerde ne ile karşılaşacağını bilmeyen insanlar için de büyük fırsat.

google2-dilsadakcaoglu.com-
Google’ın bu hizmeti için Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) 18kg ağırlığı bulunan 15 kameralı bir çantayla tek tek sokaklarda dolaşıyor.

street-view3-dilsadakcaoglu.com-
ABD’de kamera takılı araçlarla da kaydedilen görüntüler, Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok yerinde de bu yürüyüşçüler sayesinde çekiliyor.

 

 

 

 

 

sözcü

Tagged in ,