Market sahipleri Artık Farelerden Son Teknolojiyle Kurtuluyor

Farelerle mücadelede herkesin aklına gelen ilk yöntem fare kapanları ve ilaçlama. Ancak bu yöntemler özellikle gıda ürünlerinin satıldığı market gibi işletmelerde kesinlikle uygulanması mümkün olmayan ilkel yöntemler olup; sonuç dahi vermemekte.

Market sahiplerinin korkulu rüyalarından olan fare ve her türlü haşereden ilkel yöntemlerle kurtulmak ise neredeyse imkansız. O yüzden market işletmesi sahipleri fare istilasına uğradığında ya da uğramadan önce önlem almak amacıyla  farelere karşı son teknoloji ürünleriyle tanışmalı…

falcon-site-fare-kovucu

 

 

www.falconelektronik.com.tr

Elektronik fare ve haşere kovucular artık market sahiplerini fare ve her türlü haşere, böcek ve benzerinden kurtarıyor. Zehir içermeyen elektronik fare kovucuların gıda ürünleri satılan marketlerde kullanılmasının hiçbir zararı veya sakıncası da bulunmuyor. Koku, duman, tehlikeli ve zehirli kimyasallar ya da kanserojen madde içermeyen elektronik fare kovucular marketinizde satılan hiçbir ürüne zarar vermeden, görünmez bir dijital kalkan yaratarak, yaydığı ultrasonik ses dalgalarıyla, farelerin marketinize girmesine engel olurken; marketinizde bulunan fare ve her türlü haşerenin de ortamı terk etmesini sağlayan muhteşem bir buluş.

Gıda ürünlerinin bulunduğu marketler maalesef farelerin ve böceklerin en çok sevdiği yerler arasında. Marketlerin her gün ilaçlanması gıdalara zarar verebileceği ve marketiniz için daha olumsuz sonuçlara sebep olabileceği için mümkün değil. Oysaki elektronik fare kovucu kullanılırsa ilaçlamaya gerek kalmadan yalnızca elektronik fare ve haşere kovucunuzu fişe takarak tüm bu zararlılardan kurtulmanız mümkün.

Elektronik fare kovucuların öne çıkan markası olan FALCON ile tanışarak, marketlerinizi güvenle yetkililerin denetimine açabilecek temizlik, hijyen ve gıda güvenliğine ulaşabilirsiniz. Falcon marka elektronik fare kovucular marketinizin büyüklüğüne göre size en uygun olanı seçmeniz halinde farelerden tamamen kurtulacağınızı garanti eder. Ayrıca sadece fareler üzerinde etkili olmayan bu ürünler aynı zamanda duvarların içlerinde yaşayan her türlü haşere ve böceğin de buraları terk etmesini ve bir daha da geri gelmemesi sağlayan güçte dizayn edilmiş olup, marketleriniz için adeta mucize niteliğinde bir icattır.

Belediyeler İşletmelere Ruhsatı Verirken Fare ve Haşere Kovucuları Neden Zorunlu Kılmaz?

İşyeri açma ve çalışma ruhsatı için belediyelere başvurulduğunda, belediyeler tarafından istenen onlarca evrakı da hazır etmek gerekir. İstenen bu belgeler açılacak olan işletmenin gayrisıhhi müessese, umuma açık müessese ve sıhhi müessese olmasına göre farklılık gösterirken; her üçü için ortak olarak aranan belgelerden birisi “yangın söndürme tüpü dolum faturası”dır.

Hangi tip işletme olursa olsun mutlaka yangın söndürme tüpü bulundurulması gerektiği anlamına gelen bu belgenin işletme sahiplerinden istenme sebebi; elbette olası bir yangına büyümeden müdahale edilebilmesine olanak sağlamaktır. Bu hem söz konusu işletme hem de işletme çalışanları, etraftaki diğer işletmeler, konutlar ve buralardan yaşayan, çalışan insanlar için hayati önem taşımaktadır. Ancak işletmelerin pek çoğu söz konusu yangın söndürme tüpünü bir kez bile kullanmaya gerek kalmadan ticari hayatlarını tamamlamaktadır; buna rağmen söz konusu zorunluluk uygulanmaya tedbir amacıyla devam etmektedir.

Oysa ki birçok işletme faaliyet sürdükleri dönemlerde en az bir kere fare veya çeşitli haşere ve böcekler sebebiyle zor durumda kalarak işletmelerini bir süreliğine kapatıp ilaçlama yapmak zorunda kalmış; pek çoğu da ilaçlamaya rağmen kurtulamadığı böcekler sebebiyle belediyelerce çeşitli yaptırımlara maruz bırakılmışlardır.

Bunun önüne geçmek ise aslında yine belediyelerce mümkün olsa da bu tercih edilmemiştir. Nasıl ki olası bir yangın felaketi için her tür işletmede yangın söndürme tüpü bulundurma zorunluluğu getirilmiş ise olası bir fare ve haşere istilası için de elektronik fare ve haşere kovucu zorunluluğu getirilmesi tüm işletme sahipleri için yararlı bir adım olacaktır.

Elektronik fare ve haşere kovucular son teknoloji ürünü olup hiçbir zararlı kimyasal ve zehir içermedikleri için her türlü işletmede yalnızca fişe takılarak rahatlıkla kullanılabilen aletlerdir. Fare ve haşerelere karşı yapılan işletmelerde sık sık yapılması gereken ilaçlamalar hem maddi olarak işletmeleri sıkıntıya sokmakta hem de olası denetlemelerden sorun yaşamalarına yol açmaktadır.

Tüm bu sıkıntıları sona erdiren elektronik fare ve haşere kovucuların en kısa zamanda işletmelere ruhsat verilmesi için istenen zorunluluklar arasına girmesini temenni ederken, siz işletme sahiplerine de işletmelerinizin temizlik ve hijyeni için bir an önce bu aletlere sahip olmanızı tavsiye ediyoruz.
Tüm kullanıcılarının memnuniyetlerini dile getirdiği Falcon ile siz de tanışmalısınız !
Kaynak: www.falconelektronik.com.tr