Günümüzde özellikle mobil cihazların popülerleşmesi ile giderek artan teknoloji merakı, bizleri aklımıza gelen her şeye göz atmaya yöneltirken güvenlik problemleri kullanıcıların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

YouTube Preview Image

facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bireysel facebook sayfası hacklendi.

Uzun süre facebook güvenliği konusunda bireysel çalışmalarda bulunan Filistin’li hacker, bulduğu açıklıkları Mark Zuckerberg’e mail olarak belirtmiş fakat hiçbir geri dönüş alamamış. Durum böyle olunca kendisini ve bulduğu güvenlik açıklıklarını fark ettirmek adına, Zuckerberg’in duvarına, “Gizlilik politikasına uymayarak rahatsız ettiğim için özür dilerim. Fakat Facebook ekibinden herhangi bir olumlu geri dönüş alamadığım için size yazıyorum” dedi ve yaklaşık birkaç dakika sonra facebook’un güvenlik ekipleri tarafından fark edilerek bunu nasıl yapabildi sorulmuş.

Khalil Shreateh’ın yapmış olduğu eylem sonrasında sistem açığı bulan birçok kişiye verilen 500 dolarlık ödülün verilmeyeceğini çünkü kendisinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğu ancak kendisinin böyle bir şeyi nasıl yaptığını henüz anlayamadıkların açıklandı.

Bakalım Facebook çalışanları Filistin’li Hacker Khalil Shreateh’ın hack tarzını çözebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

Kaynak : http://www.silikonvadisi.tv/facebookun-kurucusu-hacklendi/

 

…………………………………………………………………………………………..

 

Tagged in , ,