Yıllardır yapım aşamasındaki, %100 Türk yazılım geliştiricileri tarafından hazırlanan, ana proje ekibi 6 girişimci kişiden oluşan, kendi tabirleriyle “dünyayı sallayacak ve strateji oyunlarına bambaşka bir yön verecek olan” Civilization of Ottoman (Osmanlı Medeniyeti) oyununun çıkış tarihi sonunda açıklandı.

Osmanlı tarihini en iyi şekilde anlatmaya çalışan Windows Tabanlı 3D strateji oyunu olan Osmanlı Medeniyeti, evrensel adı ile Civizilation Of Ottoman’nın resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada, oyunun çıkış tarihi 2015 yılının ortaları.

Bir kaç ay önce Ntv’de günün oyunu köşesinde tanıtılan Coo’nun videosunun paylaşımı eşliğinde yapılan açıklamada daha fazla ayrıntı bulunmuyor. Oyun, 5 kuruş para almadan hatta cebinden para çıkan gönüllüler tarafından geliştiriliyor. Oyun ekibinin adı Togog. Açılımı: Türkiye oyun geliştiricileri öğrencileri grubu.

Oyunun çıkışına epey bir süre var. Bu zaman zarfında ne gelişmeler oluşur bilemeyiz ama yıllardır yapım aşamasında olan oyunun artık en kısa zamanda çıkması en büyük temennimiz.

Tagged in