SEO ( Arama motorları optimizasyonu ) deyince akla gelen şeylerden birisi şüphesiz ki BACKLINK’tir. Bu yazımda size bu işi nasıl ücretsiz yapacağınızı anlatacağım…

seo

Backlink Nedir ?

Backlink demek bir yerde sizin internet ortamında ki itibar durumunuzdur.Yani hangi siteler sizi tanıyor,tanıyan sitelerin itibar durumu nedir ? backlink olayıda aynen budur işte ,ne kadar  itibarlı sitelerde linkiniz bulunursa sizinde google gözünde rankınız yükselir.

Anlam olarak ise backlink bir web sitesinin başka bir  web sitesinin linkine yer vermesidir.Ve aldığınız backlinke görede web sitenizin google sıralamasında sıralama sayısı yükselir.Başka bir deyişle ne kadar çok backlink o kadar çok yüksek sıralama.

3 çeşit backlink vardır

Sosyal Backlink

Backlink çeşitleri arasında amiral gemisidir bu backlink çeşidi,Sosyal backlink sosyal imleme sitelerinde yapılan paylaşım türüdür.

Blog Backlink

Adından da anlaşıldığı üzere blog sitelerine özellikle de WordPress,joomla ve drupal tabanlı blog sitelerinin yorum alanına web sitenizin adresini ve kelimelerinizi yazarak almış olduğunuz backlink çeşididir Backlink çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden backlink çeşididir.

Profil Backlink

Forumlar yardımıyla backlink alma yöntemidir. Forumlar backlink almak için çok çeşitli alanlara sahiptir. Konu çeşitliliği ve güncel olması gibi birçok avantaja sahip olan forum backlink de çok tercih edilen bir backlink çeşididir.

Backlink nasıl kazanılır?

  • Yorum yaparken “website” kısmına sitenizin adresini yazıyorsunuz.
  • Sitelere üye olup imza kısmına, profil kısmına sitenizin linkini yerleştirebilirsiniz.

Öneri:

Günde birkaç taneden fazla backlink almamanızı tavsiye ederiz,google farkedip ters tepki verebilir.

Aşağıdaki sitelere yorum yaparak ücretsiz olarak backlink kazanabiliriz.

Pagerank PR6 Siteler

 

Pagerank PR5 Siteler

Bunlarda türk siteleri;