Üç ay önce dünyanın ilk USB’li defterini üreten ve piyasaya çıktığı ilk ay dünyanın çeşitli ülkelerinden 300 bin dolarlık sipariş alan Acar Group, şimdi de tamamı geri dönüşümlü olarak ürettiği yeni defter ve ajandasıyla adından söz ettiriyor. Acar Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Acar, yine dünyada bir ilk olan yeni ürünle ilgili şunları söyledi:

agactan-defter

 

 

 

 

 

‘AJANDAYLA BİRLİKTE ÇİÇEK DE GÖNDERMİŞ OLACAKSINIZ’

BorsaGündem’in haberine göre; “Yeni ürettiğimiz defterimizin özelliği öncelikle yüzde 100’ü geri dönüşümlü olmasıdır. Ayrıca üzerine iliştirilen çiçek şeklindeki kağıt süsüyle de dünyanın ilgisini çekecek. Yani bir dostuna ajanda hediye etmek isteyen biri, iki hediye birden göndermiş olacak. Çünkü ajandanın üzerinde bulunan çiçek şeklindeki kağıt süsü koparıp herhangi bir toprağa ya da saksıya ektiğinizde kısa süre sonra çiçek açmaya başlıyor. Patenti bize ait olan Note-Eco ajandamızın üzerindeki ‘Ajanda Bandı” dediğimiz tohumu tüm ölçülerdeki ajandalara uygulayabiliyoruz.”

‘İHRACAT REKORU KIRACAĞIZ’

USB’li ürünün yankıları sürerken yeni tohumlu ajandası Note-Eco ile daha ilk günden büyük bir rağbet olduğunu belirten Mustafa Acar, “Yeni ürüne büyük ilgi var. Yaklaşık üç ay önce piyasaya sürmüş olduğumuz USB’li üründen bir ayda 300 bin dolarlık sipariş almıştık. Başta Almanya olmak üzere, Fransa, Rusya, Kazakistan ve Çin’den üç ayda bir milyon doların üzerinde sipariş aldık. Tamamı geri dönüşümlü olan Note-Eco ajandamıza da büyük bir ilgi var. Daha şimdiden bir hafta bile olmadan yurt içi ve yurt dışından 150 bin dolarlık sipariş aldık. Kurban Bayramı ve Yılbaşı göz önüne alındığında yıl sonuna kadar 4-5 milyon dolarlık ciro yapmayı hedefliyoruz. Bunun yarısına yakınının ihracattan geleceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.

Note-Eco Ajanda Bandı bir doğa kartı; İçinde 12 çeşit kır çiçeği ve mavi ladin ağacı tohumu bulunuyor. Onu, evinizde güneş gören bir saksıda ya da bahçenizde, toprağın 0,5 cm altına ekin ve sprey sulama yapın. 1 ile 4 hafta içinde çiçeklerinin açmaya başladığını göreceksiniz. Ladin ağacı 4 ay içinde büyümeye başlayacak ve 2 sene içinde 20-30 santimetre büyüyecektir. Çiçeklerine ve ağacına baktıkça sürdürülebilir bir dünyanın önemini bir kez daha hatırlamanızı dileriz.

 

HABERTURK